Виноградар(автор проекту Е.А.Більский)

Запроектований житловий район Виноградар розташований у північно-західній частин міста.

Конфігурація території та наявність в її центрі земельних ділянок, на яких біло запроектовано ряд підприємств, значною мірою обумовили загальне архітектурно-планувальне рішення цього району.

В основу рішень покладено принцип фкнкціонального зонування та чіткої композиції забудови, а також створення мережі пішоходних бульварів і доріжок, ізольованих від проїжджої частини вулиці.

Планувальна структура району передбачає розчленування території на мікрорайони та квартали, створення громадського, культурного і торгівельного центрів, систем зелених насаджень та виділення зони для розміщення підприємств комунального призначення.

У геометричному центрі району, на перехрещенні основних пішохідних потоків, будуть розташовані центральна площа, що перейде у торгову площу – “Гостиний двір”, та парк-бульвар. Парк обєднає житлову забудову з Пуща-Водицьким лісом, водно-спортивним комплексом на озері Синьому та містечком з атракціонами для дітей.

У житлових мікрорайонах запроектовано збудувати школи та дитячі дошкільні заклади з розрахунку відповідно 130  і 70 місць на 1 тис. жителів.

Підприємства торгіблі та громадського харчування, громадські центри мікрорайонів будуть розміщені вздовж основних магістралей району поблизу зупинок громадського транспорту.

При проектуванні вуличної мережі району біло враховано напрямки основних вулиць сусідніх районів Вітряні Гори та Нивки.

Зв’язок з іншими районами міста здійснюється автобусами та тролейбусами. В майбутньому до центру району буде підведено третій радіус метрополітену.

Пуща-Видицький ліс і фруктові сади радгоспу “Виноградар”, що оточують проектований район, близкість Дніпра, озеро Синє, яке знаходиться на території району, – все це створює сприятливий мікроклімат і визначає високі містобудівні якості території.

Загальна площа житлового району – 277 гектарів. Перша черга будівництва займе 179,4 гектара, тут буде збудовано 550тис. кв. метрів загальної житлової площі для 40 тис. чоловік.

Виноградар. Схема обслуговування.

1

1- громадський центр, 2 – школа, 3 – дитячий садок-ясла, 4 – госпблок, 5 – плавальний басейн, 6 – будинок піонерів, 7  – кінотеатр на два зали, 8 – районний Будинок культури, 9 – адміністративний будинок, 10 – універсам з рестораном, 11 – універсам, 12 – поліклініка, 13 – районне відділення міліції, 14 – АТС, 15 – критий ринок, 16 – пожежне депо, 17 – лазня з басейном, 18 – насосна станція, 19 – Приорська підстанція, 20 – районна котельна з мазутосховищем, 21 – автостоянка, 22  – науково-дослідний інститут, 23 – стадіон з критими трибунами, 24 – човнова станція.

Виноградар. Фото з макета.

2

Джерело:Новые жилые районы Киева: Оболонь, Минское шоссе, Вышгородский, Виноградарь /  сост. Ю. А. Паскевич. – К.: Реклама, 1975. – 24 с.: ил.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: